вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty z drewna

Trwałe płoty drewniane

Nieodpowiednio konserwowane sztachety z drewna błyskawicznie się eksploatują oraz mogą nieodwołalnie zgubić swój dotychczasowy czar oraz własności. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie warto poznać rodzaje pielęgnacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna powinno się zacząć od należytego oraz starannego przygotowania materiału na ogrodzenie, albowiem od tego zależy efekt końcowy własnych prac. Przed użyciem artykułów do osłony oraz ozdoby sztachet z drewna kluczowe jest sprawdzenie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga śladów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Podczas gdy ochronimy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, należy nanosić następne amalgamaty, które asekurują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli pożądamy utrzymać naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy ogrodzenie od wewnątrz, lecz nie stworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Zabezpieczone w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej ochronie płotu, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu konserwuje ogrodzenie przed negatywnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im sporo uwagi i opieki.

Totalnie inaczej jest w przypadku płotów z plastiku. Ten wersja ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają także biokorozji zatem dogadzają swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий